Alternativní formy financování

Další varianty financování vozidla

Naše společnost nabízí ale také méně známé možnosti financování, jako je například úvěr s poslední navýšenou splátkou. Vše je v principu shodné, jako v případě standardního finančního úvěru, klient uhradí akontaci, hradí pravidelnou měsíční splátku, jen poslední splátka může představovat i 35 - 40 % celé hodnoty vozidla. Tato varianta je logicky zajímavá pro klienty, kteří mění vozidla v kratším časovém horizontu např. dvou let či tří let a kdy by splátka bez takové poslední navýšené splátky byla neúměrně vysoká. 

Několik společností na trhu s touto možností poměrně úspěšně pracuje, naše společnost Afea si pro tuto spolupráci vybrala úspěšného partnera, který možnost financování spojil se samotným prodejem vozidel.

Financování SMART

Nabízené jsou převážně zánovní vozy po operativním leasingu, kdy jediným předchozím majitelem byla banka. Méně častou variantou jsou vozy přímo od dealera. 

V čem hledat výhodu? Nemusíte na nové auto dlouhodobě spořit ani se nejedná o velký zásah do rodinného rozpočtu. Navíc, pokud nemáte naspořeno a někdo vám auto ukradne, dojde k vážné havárii nebo k příliš nákladné opravě, která se ale v poměru s tržní cenou daného automobilu již nevyplatí, zde máte řešení. Být majitelem vozidla do jednoho dne? Pokud si vyberete skladové auto, nemusíte o tom pochybovat. Jestliže jsou i kompletní doklady potřebné ke schválení financování, stane se tak i do jedné hodiny.  

U zánovního vozu po operativním leasingu se logicky vyhnete období, kdy vůz ztrácí na hodnotě nejvíce a tuto skutečnost využije ve svůj prospěch, a to v pořizovací ceně. Máte přitom stále zánovní auto, navíc v období, kdy jej pronásleduje minimum závad a náklady na servis spočívají pouze v pravidelné intervalové prohlídce zahrnující v podstatě pouze výměnu oleje a filtrů. Pro údržbu auta si můžete vybrat jakýkoliv servis nebo využít našich servisních míst (Praha, České Budějovice). Tato údržba je minimální zátěží, a přitom stále držíte krok s nejnovějšími bezpečnostními technologiemi. Navíc velká část nabízených vozů je ještě v tovární záruce.

Pro mnoho klientů je důležitá image, kdy zánovní vůz, navíc pravidelně obměňovaný, dotváří symbol úspěšného podnikání. A to může v dnešní době vlastnímu byznysu pomoci. I proto je období financování na dva roky právě tím nejvyužívanějším. U klientů s vysokými nájezdy kilometrů doporučuji financování na jeden rok, s nižšími pak není špatnou volbou ani tříleté období financování. 

U plátců DPH je ve hře samozřejmě výhoda spočívající v možnosti uplatnění DPH v plné výši při pořízení vozu, měsíční splátky pak DPH, stejně jako u všech vozů na úvěr, již nepodléhají.

Na rozdíl od nájmu vozidla při operativním leasingu, se v tomto případě klient stává ekonomickým vlastníkem vozidla a může u podnikání využít i odpisů majetku, kdy je auto pořízené do firmy nákladovou položkou, o kterou se snižuje částka pro výpočet daně z příjmu. 

Tato varianta je zajímavá pro klienty, kteří mění vozidla v kratším časovém horizontu.

Alternativní formy financování

Tento produkt nabízí možnost splácet předpokládaný propad hodnoty, takže nejde o splácení celého vozu! Naši klienti nejsou a nebudou limitování nájezdem kilometrů ve smyslu penalizací (dojde k ponížení zůstatku ceny vozu). Nebudou zároveň ani platit za služby, které by nevyužili. To je případ operativního leasingu, kde mají klienti spoustu služeb, za které zaplatí, ale nikdy je nevyužijí. Ale pokud bude klient nějakou službu chtít, lze si vybrat ze široké nabídky. Ty pak mohou být zahrnuty do měsíčních splátek.

Navíc, kdo již operativní leasing měl, ví, co jej čeká při vracení vozu a nebývá to zrovna pohádka se šťastným koncem. Prohlídka při převzetí vozu je opravdu důkladná s opravdu maximální snahou nalézt jakékoliv poškození. Naši klienti se nemusí bát, přijímáme vozidlo s tím, že k úměrnému opotřebení dojde. U operativního leasingu velmi rádi hledají stopu od kamínku, škrábanec nebo i flíček v interiéru, který pro klienta znamená značný doplatek až několik desítek tisíc korun a pro poskytovatele operativního leasingu zisk v podobě škodných událostí, které ale jen zřídkakdy nechávají opravit. Jenže plnění ze strany pojišťovny proběhne a klient platí spoluúčasti. Že se vyplatí neopravovat, nemějte pochyb. I proto je nabídka vozů po operativním leasingu poměrně obsáhlá, ale právě výběr vozu pro další nabídku klientům chce už zkušenosti a důslednost. A to vše je také důvodem, proč spoustu našich spokojených klientů tvoří právě nespokojení klienti po zkušenosti s operativním leasingem. 

Klienti zde nejsou nuceni do předem stanovených pojištění vozidel, mohou si sami vybrat podle svého uvážení.

Protože se od prodejců vozů lišíme a chceme lišit, podpisem smlouvy garantujeme našim klientům také následný výkup vozidla za tržní cenu. Z tohoto důvodu vozidla lze takto řešit pouze vozidla partnera, kde je jasně známa historie, původ a stav vozidla. Klient tedy nemusí tedy řešit záležitosti spojené s prodejem vozidla. Dokonce se může podílet na výši ceny odprodeje. Jednoduše nemusí souhlasit s odkupní cenou a nechat si nabídku ještě prověřit. A pokud bude auto v perfektním stavu, partneři se pokusí najít efektivní řešení. 

Klient navíc obdrží finanční rozdíl z prodeje vozidla po doplacení poslední splátky úvěru. A v tuto dobu mají naši klienti již připravený další zánovní vůz. Nebudu skrývat, že u většiny našich klientů následuje posun do vyšší třídy. Naším přáním není jednorázový obchod, ale dlouholeté partnerství spočívající v zajištění potřeb spokojených klientů. 

Od uzavření smlouvy zná klient hodnotu vozu, za kterou ho může na konci odkoupit, pokud by neměl zájem pořizovat nový automobil.

Co to v důsledku znamená pro klienta?

Pokud klient bude chtít využít našeho garantovaného odkupu, obdrží od nás vyšší částku, která zbyde po prodeji vozidla a doplacení úvěru. 

Samozřejmě není nutností využít možnosti financování a vůz může klient zcela uhradit nebo zvolit jakoukoliv jinou formu financování. Díky přímé spolupráci s úvěrovými a leasingovými společnostmi Vám naše společnost zajistí ty nejlepší možné podmínky na trhu.